Başak Burcu

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak burcu, burçlar kuşağının altıncı burcudur ve Merkür tarafından yönetilmektedir. En önemli özellikleri ise oldukça fazla akıllı olmalarıdır. Bir diğer önemli özelliği ise doğru olan ile yanlış olanı ayırt edebilmesidir. Bir konu da karar vermeden önce dikkatlice düşünür, ölçer, biçer daha sonra karar verir.

Hızlı karar verme yetenekleri de gelişmiştir ve bu yeteneklerini doktorluk ve hemşirelik alanında kullanabilir. Ruhsal durumları oldukça karışıktır ve bu durum birçok insanı rahatsız edebilir. Zaten birçok rahatsızlığı da ruhsal sebeplerden dolayı kaynaklanır. Yaşları ilerledikçe fikirlerinde değişimler olmamaya başlar. Ayrıca genel olarak Başak insanları iş hayatına değer verir.

Başak Burcu Erkeği

Başak burcu erkeği doğuştan zengin niteliklidir. Durumları her ne olursa olsun, bu erkek çalışarak daima ileriye yürümek ister. Ulaştıkları noktalar onlara yetmez, daha fazlasına sahip olmak ister. Servete karşı büyük düşkünlükleri vardır. Bunun sonucunda servet sahibi olan birçok kadını radarları altına alırlar.

Aşk konusunda atılgan ve çabuk bağlanan bir tip değildir. İstese de çekingenliğini yenemez. Başak burcu erkeği ile evlenmek isteyenler öncelikle bu erkek ile arkadaşlık kurmalıdır. Başak burcu erkeğini anlatacak en önemli kelimelerden birisi de inceleyici olmasıdır. En olumlu özellikleri dürüst olmaları, en olumsuz özellikleri ise zorluk çıkarmasıdır. En fazla uyumu yakalayacakları burç Boğa ve Oğlaktır. Bu burçlardan biri ile kolayca anlaşır ve evlilik yapabilir. Evlendikleri zaman kıskanç olduklarını söyleyebiliriz.

Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadınları fiziksel olarak çekici ve cazibelidir. Bu kadın için güzel olan her şeyin önemi büyüktür. Hislere fazlaca önem verirler. Ev hayatına olan düşkünlükleri diğer burçlarla kıyaslandığında daha fazladır. Ev yaşantıları düzenli, sıcak ve zekiliklerinin ön planda olduğu alandır.

Başak burcu kadınları için arkadaşlık çok önemlidir. Bu sayede sosyal yaşantıları oldukça hareketlidir. Güzel konuşmaları, uyumlu davranışları sayesinde herkesin beğenisini kazanır. En olumlu özellikleri arasında ayırt etme yetenekleri, düzenli olmaları ve titiz olmaları vardır. Olumsuz özellikleri arasında ise kuruntulu olmaları, geleneklere fazla bağlı olmaları ve önemli olmayan konular üzerinde fazla durmaları vardır. Sağlık konusunda pek sıkıntıları yoktur. Giyim konusunda çok dikkatli olurlar ve kıyafet seçimini özenle seçerler. Sevdiği kıyafet sayısı çok fazladır.

Başak Burcu Yükseleni

Yükselen burcu Başak olanların özellikleri; tam bir işkoliktir ve realisttir. Sistemli ve planlı hareket etmeyi sever. Kişisel olarak olgun yapıları vardır. Savunma mekanizmaları aşırıya kaçabilir. En önemlisi ise alçakgönüllü olmalarıdır.

Başak Burcu Ünlüleri

Michael Jackson, Uğur Dündar, Vitali Hakko, Peter Seller, Ray Charles, Ingrid Bergman, Agatha Christie, Greta Garbo, Leo Tolstoy, D.H. Lawrence, Sophia Loren, Peter Sellers, Peter Falk, Jimmy Connors.

Başak Burcu Erkeği ve Kadını Aşk

Erkek: Aşk hayatları durağan olan Başak burcu erkekleri utangaç tavırlar sergiler. Aslında bu tavırlarından kurtuldukları zaman, gerçek yeteneklerini keşfederler. Dürüst olmaları ve akıllı olmaları birçok kadını etkiler. Birliktelikleri genel olarak gönül eğlendirme üzerine kuruludur. Ciddi bir ilişki yaşamaları uzun zamanlar sonucunda olur.

Kadın: Çapkın olduğunu düşünen birçok erkeğin elde etmeye çalıştığı Kadın, Başak burcu kadını ise çoğu kez başarılı olamamış olabilir. Gönülleri zor kazanılır. Ancak sevdikleri zaman gerçekten sever, her şeyiyle erkeğinin olur. Başak burcu kadını gösterişten hoşlanmaz, sade ve şık olmayı tercih eder. Sevdiği erkeği kıskanır.

Başak Burcu Nelerden Hoşlanır

Sağlık ve temizlik ile ilgili konularla ilgilenmekten hoşlanır. Edebiyat en çok ilgi duydukları alanların başında gelir. Antika olan para ve pul gibi özel şeylere ilgilenmekten hoşlanırlar. Sosyal olarak pek aktif değildir, huzurlu ve sakin ortamlarda bulunmaktan hoşlanırlar.

Başak Burcunu Etkilemenin Yolları

Başak insanlarını etkilemek için öncelikle bilgili olmalısınız, hem de her konuda. Gösteriş meraklısı insanlar onları asla etkileyemez. Duygusal yaklaşmalı ve romantik olmalısınız. Güvenlerini kazanacak şeyler yapmalısınız. Sizde bir tereddüt hissettiği zaman, bütün etkiler yok olacaktır. Kısacası mükemmel gibi görünmelisiniz.

Başak Burcu. Başak burcunun genel ve fiziksel özellikleri. Başak burcu erkeği, kadını, ünlüleri ve yükseleni. Başak burcu nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları ve aşk hayatı.
Burçlar
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!