Kova Burcu

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova burcu pozitif hava grubuna bağlıdır ve yönetici gezegeni Uranüs'tür. Uranüs, değişimi ve olumlu sonuçları temsil eder. Bu nedenle Kova burcunun en belirgin özelliği de değişkenlik göstermeleridir. Hayata karşı amaçları ise en üst noktalara çıkmak ve ihtiyacı olan inşalara yardım etmektir. Para onlar için fazla değerli değildir ve ellerinden geliyorsa bu yapılarını değiştirmeleri gerekir. Fiziksel özellikleri ve giyim tarzları ile insanların dikkatlerini çekerler.

Kova burcu insanları insanlarla iyi anlaşır ve arkadaş canlısıdır. Uyum sağlamayı her zaman başarırlar. Yapıları genel olarak dengelidir ancak alacakları olumsuz etkiler ile bu durum değişim gösterebilir. Anlayışlıdır ve tarafsız davranmayı tercih eder. Her zaman gerçek olanın yanındadırlar ve değişimi tercih eder. Sağlık konusunda pek sıkıntı yaşamazlar.

Kova Burcu Erkeği

Akıllı, çevresinde dikkat çeken ve kusursuz erkelerdir, Kova burcu erkekleri. Çok yönlüdür. Etrafında birçok kadın vardır bunun nedeni ise karizmatik ve çekici olmalarıdır. Kova burcu erkeğini elde etmenin en önemli şartı ise onunla aynı düşüncede olmak ve zevklerine hitap etmektir. Aşk hayatları hareketli olduğu için genç yaşta evlilik kararı alabilirler. Ancak ilerleyen zamanlarda aldıkları kararlardan pişman olabilirler.

Kova burcu erkelerini anlatacak en iyi kelime bağımsızlıktır. En olumlu özellikleri arasında insancıl olmaları, yaratıcı olmaları ve dost canlısı olmaları vardır. Olumsuz özellikleri arasında ise bildiğini okuyan, sabit görüşlü olması ve huysuz olmaları vardır.

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadınları için zeka ve bilgi çok önemlidir. Çevresindeki dostlarını da ona göre seçer. Etrafı dostları ve arkadaşları ile çevrilidir. Konuşmayı sever, tatlı dilli olduğu için çevresindeki herkesi kolayca etkisi altına alabilir. Çok akıllı olduklarından, kolayca azı durumların farkına varabilir. Hayatı boyunca bir şeyler öğrenmenin peşindedir.

Evlilik durumları, iş hayatlarına bağlıdır. Eğer iş hayatı düzgünse ve mutluysa Kova burcu kadını kolay kolay evlilik kararı almaz. Kova burcu kadınını anlatacak en iyi kelime ise insancıl olmalarıdır. En olumlu özellikleri arasında bağımsız olmaları ve iradeli olmaları vardır. Olumsuz özellikleri arasında ise değişmeyen görüşleri, geleneklere karşı gelen yapıları ve anlaşılmaz oluşları vardır.

Kova Burcu Yükseleni

Yükselen burcu Kova olanların özellikleri; zeki ve yaratıcıdır. Özgürlüğüne aşırı düşkündür, kısıtlanmaktan nefret eder. Yetenekleri üst seviyededir. Sezgisel olarak çok güçlüdür. Arkadaş canlısıdır ve bu sayede çevresi çok gelişmiştir. Eli açıktır ve yardım etmeyi sever.

Kova Burcu Ünlüleri

Abraham Lincoln, John Travolta, Ajda Pekkan, Jules Verne, Candan Erçetin, Mehmet Ali Erbil, Charles Dickens, Bob Marley, Gene Hackman, Jack Lemmon, Kim Novak, Paul Newmann, Wolfgang Amadeus Mozart.

Kova Burcu Erkeği ve Kadını Aşk

Erkek: Kova burcu erkekleri, kadınlar konusunda oldukça iyidir ve konuşmaları ile onları etkileri altına alabilir. Karşısındaki kadının başını kolaylıkla döndürebilir ve aklını başından alır. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, çoğu Kova erkeği tek bir partnere bağlı kalmaz ve birden fazla ilişkisi olabilir. Aşk hayatında asla saygılarını kaybetmezler. Uyumu yakalayacağı burç, Terazi burcudur.

Kadın: Kova burcu kadını aşk yaşantısında öncelikle duygusal değildir, zekasını kullanır ve karşısındaki insanı bu şekilde etkiler. Sevdiği zaman, aşık oldukları zaman tutkulu davranırlar. Pek sahiplenici oldukları söylenemez, bu nedenle kıskanç değillerdir. Öncelikle güvenmelidir, daha sonra aşık olur. Uyumlu olacağı burçlar; Yay, Oğlak ve İkizlerdir.

Kova Burcu Nelerden Hoşlanır

Sosyal olarak aktif olmaktan ve entelektüel çevre edinmekten çok hoşlanır. Bilimsel konular çok fazla dikkatlerini çeker. Bu konuda bilgi sahibi olacakları internete de aşırı düşkünlükleri vardır. Tasarım gibi konularda başarılı olur ve uzun uğraşlar hoşlarına gider.

Kova Burcunu Etkilemenin Yolları

Kova burcu insanları nasıl etkilenir konusuna değinecek olursak, onları etkilemek için öncelikle hayvan ve doğa aşığı olmanız gerekir. Öncelikle niyetinizin arkadaşlık olduğunu belli edin. Zaten etkilemek için pek çabalamanız gerekmez. Sizden hoşlanırsa, çekinmeden söyleyecektir. Uzun süre Kova insanından bunu duymazsanız boşa çabalamayın. Evlilik üzerine yoğun konuşmalar yapmayın bu şekilden sizden uzaklaşmamasını sağlarsınız.

Kova Burcu. Kova burcunun genel ve fiziksel özellikleri. Kova burcu erkeği, kadını, ünlüleri ve yükseleni. Kova burcu nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları ve aşk hayatı.
Burçlar
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!