Oğlak Burcu Diyet

Oğlak burcu insanlarının bolca sıvı tüketmeye eğilimleri vardır. Mideleri oldukça güçlüdür ancak bağırsak sorunları yaşamamaları için lif içeren gıdaları tüketmelerinde fayda vardır. Vücutta kemiği simgeleyen Oğlak burcudur bu nedenle bolca kalsiyum alabilecekleri şeyler tüketmelerinde yarar var. Haftada bir Balık tüketmeleri de sağlıklarına daha fazla katkı sağlar.

Oğlak Burcu için 3 günde 2 kilo verecekleri özel diyet: Tabii bu diyeti uygularken günde yaklaşık 2,5 litre su tüketmeye özen gösterin.

Oğlak Burcu Diyet 1. Gün

Kahvaltı: Gün'e sıcak bir süt ile başlayın yanında bir dilim ekmek. 15 gram yani yaklaşık olarak bir kibrit kutusu büyüklüğünde az yağlı peynir. Bunların yanında isterseniz diyet bisküvide tüketebilirsiniz. Ardından şekersiz olmak suretiyle çay veya kahve.

Öğle Yemeği: Izgarada hazırlanmış deniz ürünü, yanında bolca yeşil salata ve hoşlanmış sebze. En fazla da iki dilim ekmek. Ekmeklerin ince dilimli olmasına özen gösterin. Avuç içinizin yarısı kadar ceviz de tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği: Diyetin ilk akşamında iki dilim ekmek yiyebilirsiniz. Unutmayın kepek ekmeği olacak ve ince dilimli. Birer adet domates ve salatalık yanına iki dilim kaşar peyniri ve şekersiz çay. İki ya da üç fincan olabilir. Akşam yemeğinizden sonra saatin çok geç olmamasına dikkat edin, bir porsiyon meyve yiyebilirsiniz. Uyumadan önce bir bardak süt veya bir fincan yeşil çay.

Oğlak Burcu Diyet 2. Gün

Kahvaltı: İkinci güne de sıcak süt ile başlıyorsunuz. Ayrıca sütünüzün içine yulaf ezmesi katabilirsiniz. Bir adet elma ve sonrasında şekersiz çay veya kahve tüketebilirsiniz. Kahvaltıdan sonra acıktığınızı hissederseniz diyet bisküvi veya bir adet meyve tüketebilirsiniz.

Öğle Yemeği: Bu öğünde ise içerisinde ton balığı olan, bol yeşillikli salata yiyebilirsiniz. Pek doymayacağınızı biliyorum. Yanında bir adet elma ya da armutta yiyebilirsiniz. Yeterli olacaktır. İlerleyen saatlerde acıktığınızı hissederseniz çay ve bisküvi tüketebilirsiniz. Tabii ki çay şekersiz, bisküvi diyet olacak.

Akşam Yemeği: Akşam yemeğinizde biraz öğle yemeğinizi andırmakta. Bol bol yeşil salatana yanında da haşlanmış herhangi bir sebze, bir porsiyon. Bu akşam bir kâse diyet yoğurtunuz var. Yatmadan en az iki saat önce bir porsiyon meyve tabağı hazırlayabilirsiniz kendinize. Yatmadan en az yarım saat önce de yeşil çayınızı içmeyi unutmayın.

Oğlak Burcu Diyet 3. Gün:

Kahvaltı: Bu sabah her şeye “bir” ile bağlıyorsunuz. Bir dilim ekmek, bir dilim peynir. Bir domates ve salatalık ile kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz. Çayı unutmadım, çaysız kahvaltı tabii ki de olmaz. İki fincan çay içebilirsiniz. İlerleyen saatlerde acıktığınızı hissederseniz de bir adet meyve yiyebilirsiniz. Meyvenizin âdeti büyük olmasın.

Öğle Yemeği: Öğle yemeğinizde yine salata var ancak bu sefer tavuklu. Yine de öğle yemeğiniz bu kadar. Doymayacaksınız ancak iki, üç saat sonra bir kâse yoğurt ya da bir dilim kaşar peyniri yanında bir dilim de kepekli ekmek yiyebilirsiniz.

Akşam Yemeği: Son diyet akşamınızda sadece bir yemek kaşığı zeytinyağı ile pişirebileceğiniz sebze yemeğiniz var. Yanında yoğurt ve haşlanmış bir porsiyon tavuk yiyebilirsiniz. Yatmadan önce bu gün yeşil çay yerine süt içebilirsiniz.

Oğlak burcu diyet. Oğlak burcuna özel diyet.
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!